John Dickson Carr

Nový J. D. Carr česky

S radostí mohu oznámit, že po dlouhých 15 letech od posledního vydání některé z detektivek J. D. Carra v Čechách a na Slovensku (naposledy to byla "Cisařova tabatěrka" v roce 2002 - nepočítám krátké povídky ani opětovné vydáni Tří rakví v roce 2007) vydalo 15. 3. 2017 nakladatelství Volvox Globator jednu z Carrovo nejlépe hodnocených detektivek - Ten, kdo šeptá (He Who Whispers). Pro fanoušky klasické detektivky a speciálně žánru "zamčené místnosti" by to rozhodně mělo být velmi příjemné překvapení.

 

Ten, kdo šeptá

 

Po letech tak má český čtenář (a slovenský nepochybně též) možnost potěšit se dílem autora ze zlaté éry detektivního románu, který je u nás tak neprávem opomíjen. Opravdovým plusem je, že jde o detektivku, která se u anglických čtenářů pravidelně vyskytuje v seznamu 5-10 nejlepších románů J. D. Carra.

Nezbývá, než doufat, že si fanoušci klasiky (a případně přímo fandové J. D. Carra - pro ty by to ovšem měla být samozřejmost!) nezapomenou do své knihovny detektivku "Ten, kdo šeptá" pořídit. Určitě by pak byla šance, že na další Carrův román bychom nemuseli čekat nekonečných patnáct let.

© Libor Zezula, 2010 / Illustrations: Ales Zezula, 2010