John Dickson Carr

Jiní autoři žánru

I přesto, že jsou tyto stránky zaměřeny na Johna Dicksona Carra, naleznete zde v sekci Jiní autoři i další detektivní spisovatele se stručným životopisem, krátkou charakteristikou a seznamem jejich děl.

Jednoduchá podmínka pro uvedení do seznamu je, aby uvedený spisovatel napsal alespoň jedno dílo, ve kterém je použita nějaká varianta záhady zamčeného pokoje (ZZP). U každé detektivky zároveň budete moct rozlišit, které z děl spadají do žánru hermeticky uzavřené místnosti podle zkratky ZZP za názvem.

Sekce Jiní autoři je tedy určená pro milovníky žánru "záhada zamčeného pokoje" (a různých variant a podvariant), aby v případě hledání příhodného čtení nebyli odkázáni na zdlouhavé vyhledávání... Pokud bude detektivka existovat v češtině nebo slovenštině, bude uveden název překladu.

Autory budu průběžně doplňovat (ve spolupráci se Severínem Sincilerym, jemuž tímto děkuji) a je možné, že v průběhu přípravy jednotlivých stránek ještě dojde k úpravám toho, co jsem napsal (nekladu si totiž za úkol vytvořit nějaké vyčerpávající databáze detektivních spisovatelů, pouze upřesnit orientaci v žánru ZZP).

Pro zájemce doporučuji průběžnou kontrolu stránek, bude to běh na delší trať :-)

 

© Libor Zezula, 2010 / Illustrations: Ales Zezula, 2010